Vartai

Gyvenant nuosavame būste ir turint didelį kiemą, asmeninė erdvė sunkiai įsivaizduojama be aukštos kokybės, estetiškai atrodančių vartų. Vartai – tai eksterjero detalė, nuo kurios prasideda kiekvieno gyvenamojo namo erdvė. Juk tai bene pirmasis namo aplinkos elementas, kurį pastebi atėję svečiai ar kaimynai. Šis eksterjero sprendimas gali atskleisti ne tik pastato gyventojų estetinį skonį, bet ir jų požiūrį į savo būsto saugumą, gyvenimo būdą ar kitus ne mažiau svarbius aspektus.

Kokybiški vartai pasižymi ne tik išskirtiniu saugumo lygiu, tvirtumu, bet ir patogumu, estetiškumu. Šioje, namus juosiančioje dalyje, kiekvienas gali nesunkiai išreikšti savo originalumą, pačias geriausias idėjas, kurios patraukia visų praeivių dėmesį. Norint, kad šis eksterjero elementas užtikrintų aukščiausią saugumo lygį, verta rinktis tik tokius vartus, kurie yra pagaminti iš kokybiškų, tvirtų medžiagų, suteikiančių stabilią konstrukciją, atsparumą įvairiems aplinkos veiksniams.

125

Varstomi vartai

Viena iš populiariausių pasirenkamų rūšių – varstomi vartai. Vis dėlto, nusprendus įsigyti tokį gaminį, verta atsižvelgti į jo funkcionalumą žiemos metu. Būtent šiuo laikotarpiu sulaukiame nemažai sniego, kuris gali užpustyti varstomus vartus. Dėl šios priežasties jie turi būti sumontuoti itin atidžiai bei kokybiškai. Kitu atveju, kyla grėsmė susidurti su nuolatiniu sniego atkasinėjimu nuo vartų gausiai prisnigus. Žinoma, profesionalūs montuotojai į tai atsižvelgia ir prie grindinio palieka bent 5 centimetrų tarpelį, kuris leidžia vartais naudotis patogiai bei efektyviai.

Varstomi kiemo vartai dažniausiai būna dviejų dalių – atsiveriantys į kiemo vidų arba į išorę. Be to, jei gali būti ir vienos dalies, o viena dviejų dalių vartų dali gali atsidaryti į išorę, o kita – į vidų. Jie idealiai tinka sklypams su didesniu plotu viduje, rekalingu tam, jog vartus būtų galima laisvai atidaryti. Stulpai, ant kurių bus kabinama vartų konstrukcija, yra pagrindinis dalykas planuojant įrengti tokius vartus. Jei planuojama rinktis metalinius stulpus, reikėtų teisingai parinkti stulpo skersmenį, sienelės storį, įbetonavimo gylį. Visi šie parametrai labiausiai priklauso nuo to, kokio pločio bei svorio vartus norima įrengti.

Vartų funkcionalumas ir estetika

Profesionalūs vartų gamintojai atsižvelgia į kiekvieno kliento poreikius, todėl gali suprojektuoti tokius gaminius, kurie išreikštų aukštą ilgaamžiškumo bei funkcionalumo lygį. Įgyvendinami nestandartiniai sprendimai stebina net mačiusius originaliausias dizaino idėjas. Kokybė, patikimumas, ilgaamžiškumas – svarbiausios savybės, kuriomis pasižymi savo srities ekspertų gaminiai.

Vartų gamybos sprendimai atitinka visus keliamus reikalavimus. Didelis dėmesys skiriamas jų funkcionalumui. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad vartai gali vizualiai padidinti arba sumažinti kiekvieno kiemo erdvę. Turint nedidelę teritoriją, aktualu ją kiek galima daugiau bei efektyviau padidinti, o turint labai didelį plotą užimančią erdvę galima rinktis tokius gaminius, kurie užima daugiau vietos bei nesijaudinti dėl to, kad erdvė per daug sumažės vizualiai. Pavyzdžiui, aklinimu pasižyminčios detalės gali padėti sumažinti net pačią didžiausią teritoriją. Todėl turint nedidelę kiemo erdvę, tokių vartų rinktis nerekomenduojama.

Vartų funkcionalumas ir estetika

Funkcionalūs, estetiški vartai – kiekvieno kiemo būtinybė. Gaminiai, kurie turi daug ornamentų bei estetiškai atrodančių, puošnių detalių puikiai tinka paprastai įrengtai erdvei, nes gali ją bent iš dalies pagyvinti. Tuo tarpu, jeigu kiemas yra įrengtas labai puošniai bei jo savininkas trokšta kuo daugiau privatumo, verta rinktis uždaro tipo vartus. Uždaros detalės suteikia privatumo ir reikalingos ramybės, padeda atsiskirti nuo iš gatvės pusės sklindančio triukšmo.

Dažnai prie vartų taip pat įrengiami mažesni varteliai. Pasirinkus tokį eksterjero elementų derinį, svarbu, jog jis derėtų prie bendro vaizdo tiek stilistiškai, tiek funkcionaliai. Mažesni vartai dažniausiai yra skirti įėjimui, per kurį į kiemą patenka tiek būsto gyventojai, tiek svečiai. Patogus įėjimas turėtų būti pritaikytas kiekvieno žmogaus ūgiui, o svarbiausiai – turėti kokybišką, patvarų užraktą, kuris leistų užtikrinti aukštą privačios teritorijos saugumą.

UAB „VIDALSTA“ savo klientams siūlo aukštos kokybės vartus bei vartelius, kurie yra pagaminti iš kokybiškų medžiagų ir pasižymi funkcionalumu. Skirtingų pločių vartai, jų varčios ir varteliai – detalės, kurios gali sėkmingai papildyti kiekvieno kiemo aplinkos vaizdą.

 

Mūsų atliktų darbų pavyzdžiai:

Susisiekite ir aptarsime visus jums rūpimus klausimus

UAB „VIDALSTA“ meistrai atsižvelgia į kiekvieno kliento lūkesčius ir kuria aukštos kokybės, optimalia kaina pasižyminčius gaminius, kuriuos nesunku prižiūrėti bei pritaikyti prie skirtingo stiliaus eksterjero.